Triumf Báry Jíšové – obhajoba ozdobená rekordem!

Lehce zapamatovatelný rekord nejtěžšího ultratrailového závodu v Česku. Tak by se dal stručně okomentovat úžasný čas na jubilejní 15. IMOS Beskydské sedmičce Barbory Jíšové, který má hodnotu 13 hodin 14 minut a 15 sekund.

Pražská běžkyně předvedla velký triumf. Obhájila loňské vítězství, překonala ženský rekord Hany Holoubkové z roku 2021 a v absolutním umístění skončila na fantastickém 5. místě. To je opradu úctyhodný výkon a rozhodně jde o nejlepší dívčí umístění v historii B7!

„Je to jeden ze splněných snů a cílů. Prostě nádhera,“ neskrývala Bára spokojenost po doběhu na červeném finišérském koberci. Nejen do závodu, ale i do jeho přípravy dala vše. „Byla jsem na soustředění v severní Itálii, v Livignu, kde je hodně kopců. Trénovala jsem tam na dnešní rekord.“

Cesta k němu nebyla pro Báru vůbec lehká, ale touha zapsat se do historie B7 byla tak silná, že dokázala všechny překážky zvládnout. „Měla jsem docela velkou krizi, když jsem sbíhala ze Smrku dolů a potom na poslední občerstvovačce na Pinduli. Na ten poslední kopec už se mi opravdu nechtělo. Když jste ale třináct hodin první, tak už nechcete být druhá.“

Skvělý výsledek je odměnou i pro její support, kterému v cíli poděkovala.